Reinis Ratnieks

Modes dizaineris Reinis Ratnieks ir studējis Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvis bakalaura grādu Modes dizainā. Aktīvi darbojoties modes dizaina jomā dizaineris ir ieguvis plašu atzinību un atpazīstamību konkrētajā sfērā gan vietējā mērogā, piedaloties vietējās modes nedēļās un festivālos, gan ārpus valsts robežām. Reinis ir radījis aŗi vairākas kolekcijas sadarbojoties ar citiem savas nozares pārstāvjiem un dizaineriem, tādiem kā Daiga Zvirgzdiņa, Arvils Linde, Iveta Vecmane.

Modes dizainers lielākoties darbojas “zero waste” tehnikā, kas tulkojumā nozīmē materiālu izmantošana bez pārpalikumiem un atgriezumiem. Radītas tiek pārsvarā sieviešu kleitas ar asimetriskiem griezumiem un drapējumiem, raksturīgais materials ir trikotāža, no materiāliem vēl daudz tiek strādāts ar neoprēnu, tādejādi radot skulpturāla silueta apģērbus.

2013. gadā Reinis Ratnieks guva iespēju piedalīties prestižajā jauno modes mākslinieku konkursā “Russian Siluet” pateicoties veiksmīgai dalībai 13. starptautiskajā jauno modes mākslinieku konkursā “Habitus Baltija 2013” kas pulcēja 44 jaunos modes māksliniekus no 14 valstīm. Konkursa “Russian Siluet”, Reinis ar savu kolekciju “No tittled” veiksmīgi pārstāvēja Latviju, kur sešdesmit modes mākslinieku konkurencē Ratnieks iekļuva labāko desmitniekā un guva iespēju piedalīties Maskavas modes nedēļā 2014. gada aprīlī. Kopš 2011. gada Reinis regulāri piedalās Latvijas modes festivālā Riga Fashion Mood un Modes Manifestācija. Reiņa Ratnieka darinājumus iespējams iegādāties konceptveikalos TASTE LATVIA T/C Galerija Centrs (Audēju iela 16, Rīga
LV-1050, Latvija) 
un T/C Spice (Lielirbes iela 29, Rīga
LV-1046, Latvija), kā arī PAVILJONS, T/C Domina (Ieriķu ielā 3) un Tērbatas ielā 55, Rīgā.

Atšķirībā no citiem māksliniekiem Reinis savas kolekcijas piedāvā bez nosaukumiem. «Man liekas, ka nosaukums kolekciju ierobežo, varbūt kādam pat sabojā priekšstatu, jo ir tajā ieraudzījis ko pavisam citu. Un es pat nedomāju, ka to, ko ielieku savā kolekcijā, iespējams noformulēt divos vārdos.»

vairāk

Reinis Ratnieks X Arvils Linde