Natalija Jansone

Dizainere Natālija Jansone pirmo kolekciju Cukurs radīja 1997. gadā, un kopš tā laika viņa sevi piesaka ik sezonu. Šobrīd Natālija ir viena no vadošajām modes dizainerēm Latvijā. Viņa ir beigusi Sanktpēterburgas Valsts universitātes Austrumu zinātņu katedras fakultāti, kur studēja korejiešu filoloģiju. Studiju laikā aizbraukusi uz Dienvidkoreju, nodzīvoja tur divus gadus.

2005. gadā Natālija Jansone uzvarēja Eiropas Savienības dizaineru konkursā un ieguva iespēju piedalīties izstādē “ES Tilts uz Japānu”. Jau tajā pašā gadā viņa saņēma četrus pasūtījumus no Japānas lielākajiem tirdzniecības uzņēmumiem. Natālija ir ieguvusi Latvijas Ekonomikas ministrijas “Eksporta gada balva 2006” par īpašiem nopelniem eksporta jomā. 2006. un 2007. gadā kļuva par “Best Designer of the Year”. 2014. gadā Japānas vadošais modes žurnāls Ginza atzina Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic salona apkalpes formastērpus, kuru dizaina autore ir Natālija Jansone, par vieniem no labākajiem pasaulē.

2015. gadā tika veikta Natalija Jansone zīmola pozicionējuma maiņa, uzsverot ready-to-wear elementus starptautiskajam tirgum. Zīmols regulāri piedalās prestižajā Parīzes tirdzniecības izstādē Tranoi Femme un ir iegādājams modes veikalos Japānā, Dienvidkorejā, Honkongā, Francijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Šveicē, Īrijā, Kazahstānā, Krievijā, Baltkrievijā un, protams, arī Latvijā.

Mīlestība pret Āziju un tās kultūru ir spilgti ietekmējusi dizaineres rokrakstu. Viņas radītās kolekcijas ir lakoniskas un ar austrumniecisku noskaņu. Natālijas tērpi ir kā haikas modes valodā – eleganti, atturīgi un precīzi piegriezti. Pati dizainere savu stilu raksturo kā ērtuma, omulības, krāsas un formas sintēzi, kurā kvalitatīvs audums ir liela daļa no tērpa iedvesmas.

Pēdējo trīs gadu kolekciju nosaukumi:

Gemstones A17/W18

Seaside, SS2017

Bilbao, A16/W17

Ponytail, SS2016

London, A15/W16

Garden, SS2015

Iegādes vietas Latvijā: 

Konceptveikals Taste Latvia

Natalija Jansone Studio

Iegādes vietas ārzemēs:

Pilnu sarakstu skatiet natalijajansone.com

 

vairāk