Baiba Ladiga

Konceptuālā modes dizainere, ilustratore un stiliste Baiba Ladiga - Kobayashi ir absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmiju 2004.gadā un jau vairāk kā 15 gadus darbojas modes industrijā. Septiņus gadus aizvadījusi Šanhajā, no kuriem piecus gadus pasniegusi modes dizainu starptautiskajā Rafles dizaina Institūtā (Raffles Design Institute). Baiba darbojas arī kā stiliste fotosesijās starptautiskiem drukātajiem mēdijiem un kā kostīmu māksliniece video un pilnmetrāžas filmām. Pēdējo piecu gadu laikā Baiba darbojas profesionāli arī modes ilustrācijas sfērā un vada modes ilustrāciju kursus. Viņas ilustrācijas tikušas izstādītas izstādēs Losandželosā, Šanhajā un Londonā.

Baiba Ladiga gadiem veidoja konceptuālas modes kolekcijas, ar kurām piedalījās dažādos modes šovos, līdz 2014 gadā izveidoja savu ready to wear (gatavs valkāšanai) apģērbu un aksesuāru zīmolu Baiba Ladiga. Tas ieguvis starptautisku atzinību tādos mēdijos kā Vogue (Itālija, Bulgārija un Ķīna), Elle (Itālija un Polija) Marie Claire (Polija) un citos. Baibas Ladigas kolekcijas prezentētas Holandē, Islandē, Vācijā, Ķīnā, Anglijā, Polijā, Francijā, šovrūmos Šanhajā, Tokijā un Parīzē. Vairākas zīmola kolekcijas tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda finansiālu atbalstu. Zīmola patreizējie eksporta tirgi ir Japāna un Eiropas Savienība.

Zīmolam Baiba Ladiga piemīt futūristisks skatījums uz modi. Tam raksturīgas ģeometriskas un arhitektoniskas formas, minimālisms un dekonstrukcija. Dizaineres mīlestība pret Āzijas kultūru saskatāma apģērbu un aksesuāru līnijās. Aizvien izteiktāk jūtama zīmola virzība slow fashion jeb ilgtspējīgas modes virzienā, izvēloties zero waste bez atlikumu pieeju – radīt apģērbu modeļus, kuru piegriešanai tiek izmantots viss audums bez atgriezumiem. Zīmola Baiba Ladiga avantgarda tērpus un aksesuārus valkā arī tāda stila ikona kā Lily Gatins.

 

Iegādes vietas Latvijā:

  • Konceptveikals Taste Latvia
  • Bold

Iegādes vietas ārzemēs:

Pārdošanas vietas skatīt:

http://www.ladiga.com/pages/contact

 

Online veikali:

ladiga.tictail.com

www.tastelatvia.com

vairāk