Latvijas Modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA 19.10-22.10

No 19. līdz 22. oktobrim Rīgā norisināsies Latvijas modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA (LMN), kurā ikviens varēs pārliecināties par Latvijas modes zīmolu daudzveidību, vērojot vairāk nekā 20 dažādu zīmolu kolekcijas un pieteikumus. Modes skatēs būs apskatāmi gan iemīļoto pašmāju modes dizaineru, gan strauju attīstību piedzīvojušo modes zīmolu, gan arī jauno talantu radītie tērpi. Kategorijas Jaunie talanti dalībnieki, kā arī jaunā zīmola SLOW pieteikums varētu būt intriģējošākie notikumi gaidāmajā modes nedēļā.

Lai veicinātu Latvijas modes dizaina studentu ātrāku integrēšanos industrijā un pašmāju modes industrijas attīstību, kā viena no LMN prioritātēm ir izvirzīta topošo modes dizaineru jaunradīto vērtību izrādīšana. Tā īstenošanai turpmāk LMN tiks izdalīta atsevišķa dalības kategorija Jaunie talanti. Šajā kategorijā aicināti piedalīties modes dizainu studējošie Latvijas iedzīvotāji. Lai novērtētu topošo dizaina profesionāļu radītās kolekcijas un izvēlētos labākās, tiks piesaistīta žūrija, kurā ir gan Latvijas, gan ārvalstu eksperti.

“Esmu gandarīta paziņot, ka LMN paplašina savu darbības lauku, uzsākot veidot starpvalstu sadarbības platformu. Tā ietvers divpusējās sadarbības veidošanu ar dažādu valstu diplomātiskajiem korpusiem un modes dizaineru apvienībām, lai kopīgiem spēkiem veicinātu abu valstu modes dizaineru dalību otras valsts organizētajās modes nedēļās, modes showroom, tirdzniecības mesēs un koprades projektos, tādējādi sniedzot ieguldījumu modes uzņēmumu un industrijas attīstībā. Šoruden piesakām starpvalstu sadarbības projektu ar Uzbekistānu, kura ietvaros savu jaunāko kolekciju Rīgā izrādīs šajā valstī populārais modes zīmols MarU,” uzsver LMN kuratore Dita Danosa.

Latvijas Modes nedēļu 19. oktobrī ieskandinās diskusija “Latvijas modes zīmolu eksporta tirgu virzieni”, kurā modes dizaineri kopā ar modes industrijas attīstībā ieinteresētajām pusēm dalīsies pieredzē un diskutēs par nepieciešamajiem priekšnosacījumiem Latvijas modes preces iepirkšanai un pievilcīgākajiem Latvijas modes eksporta tirgiem.

Ceturtdien, 20. oktobrī, notiks Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas Tehniskās universitātes jauno talantu kolekciju skates, kuras vērtēs starptautiska žūrija. 20. un 21. oktobrī skatītāji arī varēs novērtēt Latvijas modes daudzveidību. Tostarp, publika varēs novērtēt pēdējā laikā strauju attīstību piedzīvojošo modes zīmolu skates – IN by Inga Nipāne, CECINANINA, Vita Radziņa, Baiba Ladiga, Status by Shtamguts, Helen Chaude. Jaunāko veikumu demonstrēs arī labi pazīstami modes zīmoli – Žanete Auziņa, Alexander Pavlov. Ir arī divu jaunu zīmolu pieteikumi – M50 un Elīnas Štobes radītais zīmols SLOW. Sestdien, 22. oktobrī, modes mēle tiks atvēlēta bērnu zīmoliem Petra.lv, Leny Tomy Factory un Hebe.

Modes nedēļas norises vieta ir VEF Radošā kvartāla 7. korpuss, Ūnijas ielā 4. Uz modes skatēm aicināts ikviens interesents. Biļetes ir pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Modes skates tiks straumētas viedtālruņos un translētas nacionālās apraides televīzijā Riga TV24.

PROGRAMMA

19.10. 2016
15:00 Diskusija “Latvijas modes zīmolu eksporta tirgu virzieni”
20.10.2016
20:00 - Jauno modes dizaineru konkurss

LMA – Melānija Vilka, Ineta Urtāne, Sanda Feldberga, Laima Jurča, Agneta Krišjanova

RDMV – Madara Nusbauma, Džeims Miezis, Jevgēnija Ņekazakova

RTU – Jeļizaveta Brokvina, Agnese Ozola, Anna Elizabete Kasparsone

20:45 - Latvijas modes zīmolu skates

CECINANINA

IN by Inga Nipane

Helen Chaude

Īpašais viesis: Uzbekistānas vadošais modes zīmols – MarU

21.10.2016
20:00 Latvijas modes zīmolu skates Žanete Auziņa

Zanete Auzina

Status by Shtamguts Baiba Ladiga Vita Radziņa / Sofia Lark TASTE by Sonita Pāvuliņa Alexander Pavlov SLOW 21:30 SLOW fashion afterparty
22.10.2016
Sākums 16:00 Latvijas modes zīmolu skates HEBE Leny Tomy Factory Petra.lv M50