MODES MANIFESTĀCIJA II

Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA II tika atklāts Vāgnera zālē Rīgā ar diskusiju “Modes industrijas situācija Latvijā”, kura modes dizaineru pārstāvības un aptverto jautājumu kopuma ziņā ir lielākā šīs jomas diskusija pēdējo piecu gadu laikā.

22.oktobrī notika diskusija “Modes industrijas situācija Latvijā”, kurā, piedaloties vairāk nekā 60 diskusijas apmeklētājiem, tādi Latvijas modes dizaineri kā Natālija Jansone, Aleksandrs Pavlovs, Indra Salceviča, Antra Hanna Pujēna, Dace Zvirbule, Inga Nipāne, Ilze Čečina, Arvils Linde, Liene Andersone un citi dalījās sava modes zīmola izveides un attīstības pieredzē, kā arī diskusijas moderatores Ditas Danosas vadīti diskutēja par Latvijas modes industriju kā kopumu un arī atsevišķi par tās dalībniekiem: modes zīmoliem, ražotājiem, patērētājiem un pārējām iesaistītajiem pusēm. Diskusijas gaitā tika atzīmēts modes dizaina jomas progress pēdējo piecu gadu laikā un daudzu jaunu modes zīmolu rašanās, kā arī identificēti izglītības, pieredzes, sadarbības, komunikācijas un citi aspekti, kuru pilnveide varētu veicināt modes dizaina kā industrijas attīstību Latvijā. Starp būtiskākajiem aspektiem izaugsmei tika minēta zināšanu pilnveide topošajiem un esošajiem modes dizaineriem par modes industrijas darbību, modes produkta dzīves ciklu no idejas līdz patērētājam, investīciju nepieciešamība uzņēmumu izaugsmei un sabiedrības izglītošana, lai veicinātu Latvijā ražotās produkcijas noietu vietējā tirgū.

23.oktobrī MODES MANIFESTĀCIJAS II ietvaros publikai tika izrādītas astoņas Latvijas modes zīmolu jaunās kolekcijas. Savas jaunākās kolekcijas demonstrēja Latvijas modes stabilā vērtība − zīmols Alexander Pavlov, popularitāti nostiprinājušais zīmols RED SALT, ilgāku laiku Ķīnā dzīvojusī ekscentriskā Baiba Ladiga, strauju atpazīstamību iekarojošais zīmols IN BY INGA NIPĀNE, kā arī jaunie modes dizaineri un talanti – UNA BĒRZIŅA, LIENE BUKOVSKA, LAIMA ŪDRE un ARVILS LINDE.

Festivāla organizators ir Latvijas Modes palāta, kas Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsludinātā konkursa ietvaros kopā ar dizaina biroju H2E ieguva tiesības izstrādāt un realizēt izstāžu ekspozīciju projektus DIZAINA MANIFESTĀCIJA. Šā notikuma līdzfinansētājs ir Valsts Kultūrkapitāla fonds.