Latvijas Modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA 16.03 -19.03

No 16. līdz 19. martam norisinājās Latvijas modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA, kurā ikviens varēja izbaudīt par Latvijas modes zīmolu daudzveidību, vērojot 20 dažādu zīmolu kolekcijas. Bija apskatāmi gan pašmāju modes autoritāšu, gan jauno talantu radītie tērpi. Īpašas šī gada odziņas – bērnu apģērbu un pludmales tērpu un apakšveļas modes skates un jaunas un modes dizaineru sadarbības un neierasti rezultāti.

Latvijas modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA turpina tradīciju, kuru uzsāka lielākā un aktīvākā Latvijas modes dizaineru apvienība Latvijā – biedrība “Latvijas Modes palāta”, piecus gadus organizējot Latvijas modes zīmolu jaunāko kolekciju demonstrēšanas platformu. Sākotnējais Riga Fashion Mood nosaukums pērn pēc Latvijas modes palātas iniciatīvas ieguva MODES MANIFESTĀCIJAS nosaukumu, jo tā bija LR Kultūras ministrijas īstenotā Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla “Dizaina Manifestācija” sastāvdaļa.

Pirmās Latvijas modes nedēļas MODES MANIFESTĀCIJA dienā,16. martā, tika atklāta ar pludmales apģērbu un apakšveļas modes skatēm. Ar jauno kolekciju skatītājus priecēja strauju pircēju popularitāti ārpus Latvijas iekarojušais apakšveļas zīmols Flash You and Me. Jutekliska pieeja un spēcīgs seksapīls caurstrāvo modes dizaineru Reiņa Ratnieka un Arvila Lindes pirmo apakšveļas kolekciju. Pirmo reizi bija apskatāma arī Collar Swimwear peldkostīmu un apakšveļas kolekcija Athirst.

Otrajā dienā, tika demonstrēts plašs Latvijas modes zīmolu kolekciju spektrs. Skates tiešraidēs strume.lmt.lv un play24.lv vēroja tūkstošiem skatītāju. Baiba Ripa sajūsmināja ar savu tērpu kompozicionālo nobeigtību. Zīmola BLANKBLANK debija ar kolekciju bija sen gaidīts notikums uz modes mēles. Ilzes Čečinas radītā kolekcija zīmolam CECINANINA demonstrēja dizaineres rokraksta pilnveidi un attīstību. Savukārt Cinnamon Concept pārsteidza ar sev netipiska rakstura tērpu kolekciju, kurā bija jūtama metropoliska brīvdomība. Modes nedēļa bija arī starta platforma tālākai attīstībai Yvi’s by Iveta Semjonova.

Trešajā dienā, 19.martā tika demonstrētas Latvijā plaši pazīstamo zīmolu Alexander Pavlov, un KEITA FOR ROSME jaunākās kolekcijas. Savu veikumu izrādīja arī ekspansīvā modes māksliniece ŠEILA un strauju popularitāti ieguvušais RED SALT. MODES MANIFESTĀCIJA kalpo kā lieliska starta platforma tālākai izaugsmei arī jaunajiem dizaineriem. Vakar bija apskatāmi SIMONAS VEILANDES un IEVAS MEŽULES tērpi.

Ceturtajā dienā, 20.martā tika tika demonstrētas jaunākās Latvijas modes zīmolu Leny Tomy Factory, Petra, HEBE, ARISTOCRAT KIDS kolekcijas.

“MODES MANIFESTĀCIJA, Latvijas modes nedēļa, šodien, var teikt, ir to daudzo centīga darba gadu rezultāts. Latvijas mēroga pasākums ir izaudzis kvalitatīvi– pieaudzis gan pasākuma dienu skaits, gan dalībnieku skaits. Pasākums ir iespēja mūsu modes māksliniekiem parādīt to pasaules mēroga radošumu, kvalitāti, ko novērtē modes industrijas pārstāvji un cienītāji arī ārpus Latvijas robežām. Esmu gandarīta, ka varu būt daļa no tiem, kas ar MODES MANIFESTĀCIJAS palīdzību, iespējams, atklās ne vienu vien Latvijas modes zvaigzni, kas spoži iemirdzēsies starptautiskā mērogā!” uzsver Latvijas modes nedēļas MODES MANIFESTĀCIJA kuratore Dita Danosa.

Ņemot vērā, ka pasākuma mērķis ir sekmēt Latvijas modes zīmolu izaugsmi starptautiskā mērogā, modes skates tiks straumētas tiešraidē viedtālruņos un internetā. Tas sniedza iespēju vērot Latvijas modes nedēļas norisi jebkurā vietā pasaulē, kas ir interesants jaunums ārvalstīs dzīvojošiem modes iepircējiem, medijiem un citiem industrijas pārstāvjiem.

MODES MANIFESTĀCIJA kuratore bija Dita Danosa, vizuālās identitātes autore ir stila dizainere Iveta Vecmane un fotogrāfs Mārtiņš Cīrulis sadarbībā ar modeli Beati Stivriņu un grima mākslinieci Jeļenu Kaņuku. Grafikas dizaina autors ir Kirils Kirasirovs.

Latvijas modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA 2016. gadā ir atzīta par valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu, jo īsteno Latvijas kultūras telpai nozīmīgu projektu, iegūstot līdzfinansējumu no Valsts Kultūrkapitāla Fonda. Pasākuma organizators ir biedrība “Latvijas Modes palāta”.

Akreditācija

Akreditācija uz pasākumu.