10 X Riga Fashion Mood

1. un 2. oktobrī norisinājās prestižais modes festivāls Riga Fashion Mood. Latvijas modes nozīmīgākais pasākums notika jau desmito reizi, skatītājiem piedāvājot vairāk nekā 15 Latvijas vadošo un jauno modes dizaineru kolekcijas pieaugušajiem un bērniem.

Modes festivāla pirmajā jaunākās apģērbu kolekcijas demonstrēja jaunajie, radošie, ar raksturu apveltītie modes talanti – Zane Poriete, Simona Veilande, Laima Ūdre, Liene Bukovska un iepriekšējā gadā rīkotajā jauno talantu konkursa uzvarētāja Eva Borherte. Kā arī tika demonstrētas kolekcijas no pārsteidzošajiem un sevi piesakošajiem jaunajiem zīmoliem Tabaka un IN by Inga Nipane, kā arī klientu vidū jau tik ļoti iemīlētais Coo Culte un More Salt.

Otrajā dienā savas jaunākās kolekcijas demonstrēja par Latvijas modes klasiķiem atzītie mākslinieki Keita, Natālija Jansone un Koshakova, jau ilgāku laiku Ķīnā dzīvojusī ekscentriskā Baiba Ladiga un strauju popularitāti iekarojošais zimols Nina un Halarah, kā arī dzīvesprieku nesošie bērnu zīmoli Hebe, Lazy Francis un Leny Tomy Factory.

“Festivāla desmitā jubileja ir labs iemesls, lai izvērtētu, kādu ieguldījumu tas devis Latvijas modes industrijai un modes zīmolu cienītājiem. Dažu gadu laikā Riga Fashion Mood ir kļuvis par Latvijas modes centrālo notikumu, kurā savus darbus izrāda gan jau pieredzējuši dizaineri, gan tā ir laba starta platforma jaunajiem talantiem. Par pasākuma nozīmību liecina tas, ka ik sezonu to apmeklē kvalitatīvu modes zīmolu piekritēji no Latvijas un ārzemēm, un arī šis jubilejas festivāls nebija izņēmums,” komentē Latvijas Modes palātas vadītāja Dita Danosa.

Atbalsta